Global Wines & Spirits s.r.o.
Václavské nám. 53
110 00 Praha 1
www.sierratequila.cz
www.global-wines.cz
marketing@global-spirits.cz

Sierra Tequila - Podle indiánské legendy je tequila magický halucinogenní nápoj pro potěšení bohů a válečníků
Knob Creek Bourbon 9 YOKnob Creek Bourbon 9 YO
Prvotřídní whiskey z kategorie Small Batch Bourbon. Pojmenován podle říčky protékající nedalekým rodištěm prezidenta Abrahama Lincolna. Zraje nejméně 9 let v nových vypálených sudech z amerického bílého dubu. Whiskey je smíchána pouze z několika pečlivě vybraných a mistrem palírny („Master Distiller“) sledovaných sudů (proto „Small Batch“). Ve vůni se vyznačuje praženými mandlemi, vanilkou, medem a tmavým lesním ovocem. V chuti se ozývají tóny karamelizovaných pomerančů, vanilky a kandovaných jablek, datlí a švestek. Dlouhé, kořenné a jemné doznívání. Doporučujeme podávat ve sklence na koňak jako čistý nebo s ledem, ale bez jakýchkoli dalších přísad včetně vody.
Basil Hayden’s OriginalBasil Hayden’s Original
Historie super prémiového bourbonu Basil Hayden’s sahá až do roku 1796, kdy mistr palírny Basil Hayden použil ve své receptuře vyšší podíl žita, než bylo v té době pro bourbony obvyklé. To platí i dnes a Basil Hayden‘s se tak může pyšnit svým unikátním kořeněno-sladkým charakterem. Výjimečnost ještě podtrhuje lahev a etiketa vyvedené v „před-prohibičním“ stylu. Výrazné aroma se stopami čaje a máty. Kořeněná chuť s náznakem pepře a medu. Lehce sušší, příjemně čistý závěr.
Baker‘s OriginalBaker‘s Original
Tento ultra-prémiový „small batch“ bourbon je pojmenován po Bakeru Beamovi, prasynovci legendárního Jima Beama. Zraje 7 let v sudech z amerického bílého dubu a poté je ručně stáčen do lahví při 53,5% ABV. K jeho fermentaci se používá po celých 60 let stále stejný, rodinou Beamů pečlivě střežený, speciální kmen kvasinek, který dodává „Bakerovu“ bourbonu hedvábně jemnou texturu a konzistentní chuť. Vůně je bohatá na ovocné, vanilkové a karamelové tóny. V chuti vanilka, ovoce a pražené lískové oříšky. Sametově hladký závěr.
Bookers OriginalBookers Original
V roce 1992 představil Booker Noe, vnuk Jima Beama a Master Distiller v jedné osobě, své pojetí ultra-prémiového bourbonu. Booker‘s je jedním z mála bourbonů, které se v současné době mohou pyšnit přívlastky „uncut“ a „unfiltered“. To znamená, že Booker‘s Bourbon se stáčí do lahví přímo ze sudů, aniž by byl ředěn na nižší ABV a bez jakékoli filtrace. Neztrácí tak nic ze svého výjimečného charakteru a jeho chuť a vůně jsou nebývale intenzivní a komplexní. Silné aroma dubu, vanilky a dřevěného uhlí. Chuť plná, s výrazným taninem, ovocem a stopami tabáku. Dlouhý plný závěr. Doporučujeme přidat kapku vody, která paletu chutí ještě více otevře.